Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Wyprawka dla niemowlaka — co powinno się w niej znajdować

ByRedakcja

kwi 25, 2022
niemowlę

Wiele rodziców odkłada wszelkie zakupy dla nowego członka rodziny na okres kiedy będzie już na świecie. Często się zdarza, że mama podczas ciąży czuję się źle lub wymagana jest hospitalizacji. Jeszcze częściej dzieje się tak ze względu na przesądy. Jednak po narodzinach nowego członka rodziny, może już nie wystarczyć czasu na szukanie odpowiednich akcesoriów.

Odzież dla noworodka

W tej kwestii należy pamiętać, że przez najbliższy rok dziecko będzie bardzo szybko rosło. Nie potrzebne jest kupowanie ogromnej ilości ubranek w podobnym do siebie rozmiarze. Na początek można kupować ubranka w rozmiarze 56-68 cm. Dodatkowo trzeba przygotować ubranka na spacery na dworze w zależności od pory roku. Wybierając ubranka dla maluszka, trzeba zwrócić uwagę, z czego są wykonane. Dla noworodków najlepszym rozwiązaniem są ubranka z bambusa.

Dlaczego ubrania z bambusa są najlepsze dla dzieci

Bambus jest bardzo delikatną i miękką tkaniną. Przewiewność jest porównywana z jedwabiem. Ubranka z tkaniny bambusowej zapewnią termoregulację nawet w najcieplejsze dni. Dzięki właściwościom mikroporów zapobiega nadmiernej potliwości. Bambus jest materiałem idealnym na cały rok, dzięki antystatyczności nie gromadzi kurzu, a co za tym idzie, nie będzie roztoczy.  Dzięki tym właściwościom ubranka zachowają swoją świeżość na dłużej. Świetnie sobie się sprawdzą dla najmłodszych dzieci, które spędzają dużo czasu w wózku lub właśnie rozpoczynają swoją przygodę z raczkowaniem. Na sam początek potrzebne będzie kilka ubranek, które powinny być z bambusowego materiału:

  • Minimalnie 6 par bodów z krótkim i długim rękawem
  • Kilka kaftaników lub koszulek
  • Parę sztuk śpioszków na zatrzaski
  • 5 par skarpetek
  • 2-3 pary sweterków i spodenek
  • Czapeczki na chłodne dni
  • Rożek niemowlęcy bambusowy
  • Kombinezon zimowy, rękawiczki

Wszystko co najlepsze dla pociechy

Jak każdy rodzic, przykłada się ogromną wagę do tego, jakie ubranka i asortymenty posiada dziecko. Każdy chce dać swojemu potomstwo tylko to, co jest najlepsze. Dlatego już od pierwszego dnia narodzin tak ważne jest, aby ubranka były z jak najlepszego bambusowego materiału. Firma lepre.pl  jest rodzinną firmą, która powstała z myślą o stworzeniu wyjątkowego miejsca dla każdego rodzica. W tym miejscu znajdują się wszelkie niezbędne akcesoria, ubranka, śpioszki, które są potrzebne na samym początku wspaniałej przygody bycia rodzicem.