Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jaki plecak w góry?

ByRedakcja

sie 19, 2021
góry

Chcesz na kilka dni wyrwać się z miejskiego zgiełku, odpocząć wśród szumiących, cichych lasów, pooddychać rześkim powietrzem. Wspiąć się gdzieś wysoko i spojrzeć na wszystko z góry, z dystansu. Żeby jednak górska wycieczka przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, trzeba pamiętać o odpowiednim stroju czy zaplanowaniu trasy, a także wzięciu wszystkiego, co potrzebne. I zapakowaniu tego do wygodnego plecaka.

Jak wybrać odpowiedni plecak w góry?

Wybór plecaka, przy mnogości ofert, jakie mamy do dyspozycji, może sam w sobie stać się przyjemnością. Rozważ, czy potrzebujesz większego plecaka, 50 litrów albo więcej, na dłuższą wyprawę, czy może wystarczy poręczny plecak z małym kominem? Jeśli chcesz mieć pod ręką wszystkie drobiazgi – poszukaj plecaka z wieloma bocznymi komorami. Zwróć też uwagę na materiał, z jakiego jest uszyty, na jego wodoodporność i solidność oraz na to, czy do plecaka jest może dołączony pokrowiec. Bardzo ważna jest wygoda, dlatego sprawdź jego ciężar, zobacz, czy plecak wyposażony jest w stelaż i jak wygląda kwestia regulacji ramion czy ułożenia pasa biodrowego bądź piersiowego.

Dodatkowe wyposażenie plecaków górskich

Plecaki mogą zawierać również wiele elementów dodatkowych – miejsca na pojemnik z wodą i rurkę, gwizdek czy – co bardzo ważne – elementy odblaskowe. Mając na uwadze to, co najbardziej będzie ci potrzebne, z pewnością bez problemu znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego, a górski wypad będzie dla ciebie czystą przyjemnością i da oczekiwane wytchnienie.