Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Co to są suplementy diety?

ByRedaktor

lut 28, 2022
suplement

W idealnym świecie Twoje dzienne zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze pochodziłoby w całości z bardzo zróżnicowanej diety złożonej z pokarmów bogatych w składniki odżywcze. Według specjalistów taki rodzaj diety to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i zmniejszenie ryzyka chorób przewlekłych. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na to, co jemy i starać się uwzględniać różnorodne zdrowe produkty spożywcze w swoich posiłkach i przekąskach. Czasami jednak pozyskiwanie z pożywienia wszystkich niezbędnych składników odżywczych może być trudne. Właściwy suplement diety może odgrywać ważną rolę w uzupełnianiu niedoborów żywieniowych – i wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

Kiedy rozważyć suplement diety?

Suplement diety może być dobrym rozwiązaniem u osób borykających się z różnymi komplikacjami zdrowotnymi. Jak znaleźć odpowiedni suplement diety? Najlepsze rozwiązanie to rozwiązanie najprostsze. Dostępny w Calan Oil suplement diety ma pochodzenie morskie i pozyskany został z niewielkiego widłonoga. Co wpływa na to, że codzienny jadłospis warto uzupełnić przez suplement diety?

Niedobory witamin lub minerałów

Jeśli badanie krwi wykryje, że brakuje Ci ważnej witaminy lub minerału, pomocne może być przyjmowanie suplementów, zgodnie z zaleceniami lekarza, w celu skorygowania niedoboru.

Ograniczenia żywieniowe

Jeśli z powodu zdrowia lub z własnego wyboru stosujesz ograniczoną dietę — na przykład jesteś weganinem — możesz nie otrzymywać wszystkich potrzebnych witamin i minerałów z pożywienia.

Ciąża

Niektóre składniki odżywcze pomagają zapobiegać wadom wrodzonym i promować zdrowie dziecka. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jaki suplement diety stosować przed ciążą i w jej trakcie, aby zapewnić zdrowy rozwój dziecka.

Niezdolność do przyswajania niektórych niezbędnych składników odżywczych

Niektóre choroby i operacje przewodu pokarmowego, takie jak chirurgia bariatryczna, wpływają na zdolność organizmu do wchłaniania niezbędnych składników odżywczych. Współpracuj z lekarzem, aby wybrać odpowiedni suplement diety do swoich potrzeb.

Leki, które mogą prowadzić do niedoborów

Między innymi inhibitory pompy protonowej w przypadku refluksu żołądkowego mogą powodować niedobór witaminy B12. Porozmawiaj o swoich lekach z lekarzami, aby dowiedzieć się, czy musisz przyjmować suplement diety.