Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

5 pomysłów na trafiony prezent pod choinkę

ByRedaktor

gru 8, 2021
choinka

Świąteczna gorączka dopadła i Ciebie? Przeszukujesz zasoby internetu, spacerujesz po sklepach stacjonarnych, dyskretnie podpytujesz najbliższych o wymarzone podarunki i konsultujesz kwestię z najlepszymi przyjaciółkami, a mimo to wciąż nie wiesz, co ustawisz pod choinką? Mamy dla Ciebie 5 pomysłów na prezenty, które spodobają się każdemu.

1. Książka

To jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów, jakie można wręczyć bliskiej osobie. W końcu większość osób lubi czytać, tyle że trzeba zadać sobie nieco trudu i dowiedzieć się, co preferują. W dyskretny sposób podpytaj mamy, babci, siostry czy ulubionego wujka o to, jaka jest ich ostatnio przeczytana pozycja. W ten sposób uda Ci się dowiedzieć, jaki gatunek będzie dobrym wyborem. Jeśli w odpowiedzi na powyższe pytanie usłyszysz, że ostatnią książką była ta telefoniczna, używana w latach 90-tych – prawdopodobnie chcesz sprawdzić pozostałe nasze propozycje.

2. Galanteria skórzana

Nowy portfel czy torebka z pewnością przypadnie do gustu niejednemu. Pamiętaj jedynie, by wybierać spośród sprawdzonych firm, takich jak Kazar. Nie chcesz, żeby Twój prezent uległ uszkodzeniu w ciągu kilku dni od zakupu! Dodatkowo, zwróć też baczną uwagę na preferencje osoby, której chcesz sprawić torebkę czy portfel. Zastanów się, czy preferuje krzykliwe, czy raczej nie rzucające się w oczy dodatki i na tej podstawie wybierz swój podarunek.

3. Perfumy

Perfumy są idealnym prezentem pod choinkę zarówno dla panów, jak i dla pań. Dodatkowo, odkrycie ulubionego zapachu danej osoby jest także stosunkowo proste. Wystarczy że będąc w odwiedzinach u koleżanki, siostry czy cioci pod pretekstem umycia rąk udasz się do łazienki i tam obejrzysz posiadaną kolekcję perfum. Nasza rada? Jeśli masz kilka minut, dyskretnie zerknij, który zapach powoli się kończy: obdarowana osoba z pewnością ucieszy się, że otrzymała ulubione perfumy, których flakonik był już na wyczerpaniu!

4. Kubek wraz z dobrą kawą lub herbatą

Podarunkiem, który jest wyjątkowo uniwersalny, jest także piękny kubek z dodatkiem kawy lub herbaty. W końcu trudno jest znaleźć osobę, która nie pije żadnego z tych napojów. Ciekawa forma kubka czy filiżanki i wysoka jakość jej wykonania to podstawa. Jeśli to zestawu dołączysz nietypową kawę lub herbatę, jakiej nie pija się na co dzień – zachwyt gwarantowany. Pamiętaj jedynie, by upewnić się, który ze wskazanych napojów preferuje osoba obdarowywana. Lepiej uniknąć sytuacji, w której ktoś, kto nie pije kawy, dostanie torebkę drogich, ekskluzywnych ziaren!

5. Voucher prezentowy

Jeśli żaden z powyższych prezentów Cię nie przekonuje, możesz postawić na voucher prezentowy, dzięki któremu obdarowywany po prostu sam wybierze to, co mu się przyda. Jeżeli wiesz, że dana osoba bardzo często odwiedza określoną drogerię, sklep odzieżowy, księgarnię lub nawet całe centrum handlowe – wybierz voucher z danego miejsca. Choć tego rodzaju prezent być może nie jest szczególnie oryginalny – możesz mieć pewność, że przypadnie do gustu temu, kto go otrzyma.