Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Serwery VPS

ByRedaktor

sie 23, 2022
chmuraBusinessman hand selecting a secured nternet cloud technology services.

Korzystanie z wirtualnych serwerów to rozwiązanie, które zapewnia dużą wydajność pracy przy niskich kosztach. Szczególnie przydatne okazuje się podczas tworzenia projektów webowych. Jak wygląda to w praktyce?

Czym są serwery VPS?

VPS (Virtual Private Server) to prywatny serwer wirtualny, który poprzez podział zasobów maszyny działa podobnie do serwera fizycznego. Użytkownik zyskuje własny system operacyjny i pełne uprawnienia oraz funkcjonowanie zbliżone do serwera dedykowanego. Otrzymuje też możliwość indywidualnej konfiguracji. Taki wirtualny hosting gwarantuje szybkość i niezawodność oraz dużą moc obliczeniową.

Co zapewniają serwery VPS?

Serwery VPS dają Ci wiele korzyści oraz możliwość dostosowania serwera do swoich potrzeb. Dzięki usługom VPS masz możliwość założenia konta pocztowego na swojej domenie. Dokonujesz także wyboru w zakresie:

  • procesora,
  • ilości CPU i pamięci RAM,
  • pojemności dysku SSD,
  • systemu operacyjnego.

Otrzymujesz również dedykowany adres IP, instalator systemów Linux oraz transfer bez limitu. Kopie zapasowe są wykonywane codziennie oraz dodatkowo raz w tygodniu, dzięki czemu możesz z łatwością cofnąć się do swoich plików sprzed 14 czy 30 dni. Taka procedura zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Na bezpośrednią pracę nad plikami oraz ich edycję pozwala z kolei konsola SSH, a użytkownik uzyskuje dostęp do baz danych takich, jak MySQL i PostgreSQL. Kontakt z serwerem odbywa się za pośrednictwem prostego w obsłudze panelu klienta. Daje on też sposobność administrowania serwerem i Twoimi zasobami.

W sytuacji zwiększonego ruchu na serwerze scentralizowana przestrzeń dyskowa pozwala na zwiększenie zasobów takich, jak np. pamięć RAM, co gwarantuje Ci płynność pracy i bezproblemowe korzystanie z danych.

Administrowanie root i managed

Dzięki dostępowi do konta root użytkownik może samodzielnie spersonalizować funkcje serwera. Innym rozwiązaniem jest opcja managed. Wówczas obsługa i zarządzanie infrastrukturą zostaje powierzone doświadczonym administratorom.

Gdzie sprawdzają się serwery VPS?

Serwery VPS to rozwiązanie, które przydaje się w bardzo wielu zastosowaniach. Jednak szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku:

  • e commerce,
  • sklepów i stron internetowych,
  • małych portali,
  • firm do obsługi poczty,
  • CRM-ów.

Chętnie korzystają z niego także graficy komputerowi, programiści czy webmasterzy testujący rozwiązania sieciowe.

Nowoczesne i funkcjonalne serwery VPS

Korzystając z serwerów VPS na domeny.pl zyskujesz nowoczesne rozwiązania w wyjątkowo przystępnych cenach. Szybkie dyski SSD z pamięcią flash pozwolą Ci na sprawny zapis i odczyt danych i łatwy dostęp do potrzebnych zasobów. Brak części ruchomych w dysku chroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami i gwarantuje większe bezpieczeństwo przechowywanych plików. Skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Zapraszamy do współpracy!