Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Oliwki, słońce, plaża, czyli wakacje w ciepłych krajach

ByRedaktor

cze 26, 2023
świątynia

Trudno wyobrazić sobie lepszy urlop niż ten pod palmami. Jeśli chcesz odpoczywać w takim miejscu, koniecznie sprawdź, w jakim kierunku zaplanować swoją podróż na to lato. Ciekawe oferty czekają!

Udany pobyt na południu Europy

Owoce morza, ciepłe pomarańcze prosto z drzewa i ogólna sielankowa atmosfera to klimaty południowej Europy. Osoby szukające oferty, która pozwoli przeżyć im czas wśród egzotycznych roślin i pięknych plaż, powinny sprawdzić wakacje Grecja 2023 na stronie biura podróży Coral Travel. Znajdą tu ciekawe propozycje spędzenia czasu, na kilku wyspach należących do tego kraju. Taki wybór na urlop pozwoli na odpoczynek i zwiedzanie wyjątkowych zabytków świata starożytnego, ale nie tylko.

Wyjątkowe zabytki i zaskakujące miejsca

Dla pasjonatów historii i zabytków, zobaczenie pozostałości po starożytnej Grecji będzie niesamowitym przeżyciem. Niesamowite budowle i ich ruiny, a także zachwycające rzeźby, elementy architektoniczne, monety i inne artefakty wprawiają w zdumienie nawet tych, którzy zwykle stronią z daleka od muzeów. Wiele rzeczy może nas zaskoczyć, np. na Korfu poczujemy się jak we włoskim miasteczku, wszystko przez to, że duże piętno na tamtejszej zabudowie odcisnęli Wenecjanie.

Wybieraj wśród najciekawszych opcji!

Wyspy greckie to świetny kierunek na wakacje 2023 nie tylko ze względu na bogatą kulturę i zabytki, ale też przepyszną kuchnię, gdzie królują:

  • oliwki,
  • pomarańcze
  • tzatzyki
  • pita
  • i souvlaki.

To również zachwycająca czystość i błękitny odcień wody oraz piękne plaże i komfortowe hotele. Jednak dla osób, które wolą klimaty bardziej latino, lepszą propozycją będzie Hiszpania. Jest to duży kraj z wieloma pięknymi miejscami. Jednymi z tych, które zachęcają do odwiedzin, są zdecydowanie Barcelona i Costa Brava.

Miasto wyjątkowego architekta

Odpoczynek wśród pięknej architektury Barcelony, gdzie można oglądać dzieła Gaudiego, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Niezwykle piękna i oryginalna Sagrada Familia jest oczywiście obowiązkowym punktem do zobaczenia. Po zwiedzaniu przyda się odpoczynek na plaży z drinkiem w ręku. Koniecznie trzeba spróbować też lokalnych przysmaków i win. Jednak nie każdy się odważy spróbować paelli – potrawy na bazie owoców morza. Wiele jest zalet, którymi zachęca do siebie Hiszpania. Wakacje w tym miejscu to wymarzony sposób na udany urlop.

Zadbaj o siebie na wyjeździe!

Południe Europy zdecydowanie ma w sobie pewien urok, którym przyciąga. Świetna pogoda, słońce i piękne plaże, czy to na Rodos, czy na Majorce będą stanowiły świetną ofertę dla tych, którzy marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Tamtejszy klimat pozwala odpocząć i zapomnieć na chwilę o wszystkich zmartwieniach. Jednak warto przed wyjazdem w tamte strony sprawdzić prognozę, by uniknąć spotkania z najgorszymi falami upałów. Bywają tam ekstremalne temperatury, które nie sprzyjają przeżywaniu miłej sjesty.

Jeśli chciałbyś spędzić urlop w ciepłych krajach, sprawdź jakie oferty czekają na przyjeżdżających do Hiszpanii i Grecji. Te kraje niewątpliwie zachwycą Cię swoją kulturą, jedzeniem i wyjątkową atmosferą.