Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Olejowanie włosów

ByRedakcja

sie 18, 2021
włosy

Przesuszone włosy są problemem wielu osób, zwłaszcza tych, które natura obdarzyła wymagającymi większej uwagi lokami. Rozwiązaniem, które może pomóc nam okiełznać fryzurę i sprawić, że kosmyki staną się nawilżone, jest regularne olejowanie włosów. Niektórym pomysł nakładania na włosy oleju może wydać się dziwny, jednak należy mieć na uwadze, że wiele dostępnych na rynku kosmetyków do pielęgnacji włosów również zawiera w swoim składzie oleje, zazwyczaj pochodzenia roślinnego, ponieważ zawarte w nich substancje odżywcze wygładzają i nawilżają włosy.

Teraz, kiedy wiemy już, dlaczego warto wykonywać ten zabieg, należy wytłumaczyć, w jaki sposób można to zrobić. Olej można nakładać na włosy suche, zwilżone wodą, lub pokryte cienką warstwą odżywki. Najlepiej wypróbować każdą z opcji i sprawdzić, kiedy uzyskujemy najlepszy efekt. Produkt należy zostawić na głowie na minimum kwadrans, jeżeli mamy więcej czasu, możemy zmyć go dopiero po kilku godzinach. Możemy również przykryć pokryte olejem włosy czepkiem bądź ręcznikiem, zapewni to podwyższoną temperaturę, w której składniki odżywcze będą lepiej wchłaniane.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego oleju. Mamy ich dostępnych na rynku naprawdę bardzo wiele, jednak zanim wydamy pieniądze na te drogie, o egzotycznych nazwach, warto wypróbować te, które mamy pod ręką. W większości naszych kuchni znajdzie się oliwa z oliwek, czy olej rzepakowy, które mogą działać równie dobrze.

Po zabiegu olejowania należy dokładnie umyć włosy szamponem i cieszyć się efektem pięknej, lśniącej tafli.