Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Monitor z tunerem TV urządzenie wielofunkcyjne

ByRedakcja

sie 4, 2021
tv

Mitem jest, że jeśli coś jest wielofunkcyjne to tak naprawdę jest od niczego. Monitor z tunerem TV pokazuje, że panujący stereotyp jest wielce szkodliwy. Taki monitor bardzo skutecznie zastępuje wiele sprzętów a zajmuje wiele mniej przestrzeni.

Pogląd ten sprowadza się często do urządzeń, które mają funkcje pozwalające im wykonywać więcej zadań niż jedno. Każdy z nas ma pokój, a w nim określoną ilość miejsca, które w zatrważającym tempie niknie. Dlatego wielofunkcyjne urządzenia będą coraz częściej wybierane przez kupujących. Monitor z tunerem TV zajmuje stosunkowo mniej miejsca niż telewizor, komputer z monitorem, konsola do gier etc. – właściwie wszystko to co przychodzi tobie do głowy, kiedy myślisz o monitorze. Jaka jest specyfikacja takie urządzenia, które spełnia wiele funkcji monitora?

Takie urządzenie wielofunkcyjne jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić miejsce i pieniądze. Monitor z tunerem TV gwarantuje możliwość oglądania tych samych programów co na zwykłym TV. Ponadto jakość oglądania nie różni się znacznie od normalnego oglądania TV. Widoczne są drobne różnice. Jednak dla osób, które rzadko oglądają TV, nie będzie to problemem. Po co zagracać sobie przestrzeń kilkoma urządzeniami, podczas gdy można wybrać jedno? Warto też wiedzieć, że monitor ten sprawdza się jeszcze lepiej w pozostałych rolach: monitora komputerowego oraz konsoli.

Kupujący ma do wyboru nie tylko różnice ceną ale też wielkość monitora. Monitor z tunerem TV może przekroczyć wielkość przekątnej 30 cali, jednak trudno szukać takiego, który miałby więcej niż 50 cali wielkości przekątnej. Dla wygody dobrze jest wybierać monitory o wielkości ponad 20 cali. Pamiętajmy, że siedzenie zbyt blisko monitorów psuje wzrok, ponieważ nie jest on w stanie objąć całości. Dlatego nie wybierajmy zbyt dużych monitorów ale też większych niż 20 cali, tak aby oglądanie i granie było przyjemnością.

Cena takiego rozwiązania, wygodnego i przyjemnego mieści się w granicach od 1500 do 1600 złotych. Monitor z tunerem TV najczęściej jest wyposażony w 27 cali przekątnej ekranu. Gwarantuje to kupującemu porównywalną jakość obrazu do standardowego odbiornika TV.