Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Kapela na weselu czy może DJ? Wybierz dobrze!

ByRedaktor

lip 21, 2022
wesele

Przed Tobą organizacja wesela? Chcesz, by Twoi goście na długo zapamiętali ten dzień, kojarzyli go z miło spędzonymi chwilami oraz niesamowitą zabawą? Istnieje wiele opcji, by im to zagwarantować. Choć wiele osób decyduje się jedynie na obiad weselny bez tańców, to szczególnie tych goście są zwykle spragnieni. Aby stworzyć im możliwość rozerwania się na parkiecie, warto pomyśleć o oprawie muzycznej na przyjęcie weselne. Jaka jej forma będzie najlepsza?

Przyjęcie weselne z kapelą – wady i zalety

Niektórzy uważają, że jedynie muzyka na żywo pozwala wczuć się w klimat i najlepiej porywa do tańca. Z tego powodu wiele osób wynajmuje na wesele cały zespół. Z takim rozwiązaniem wiążą się niestety większe koszty. Każdy z muzyków musi zostać opłacony, także więc im więcej osób w kapeli, tym jej zatrudnienie będzie droższe. Czy to się opłaca? Bez wątpienia dźwięki różnych instrumentów oraz wokal na żywo zrobią na zaproszonych gościach większe wrażenie niż muzyka serwowana przez DJ’a. Warto też zadbać o to, by w wynajętym zespole był ktoś, kto poprowadzi imprezę, nawiązując kontakt z gośćmi i zapraszając ich do wspólnej zabawy przy granych utworach.

Przyjęcie weselne z DJ’em – plusy i minusy

O ile kiedyś na weselach najpopularniejsza była muzyka na żywo, to ten trend powoli się zmienia. Coraz więcej młodych par, organizując przyjęcie weselne, decyduje się na wynajęcie DJ’a, który nie tylko zaserwuje gościom różnorodną ucztę muzyczną, lecz dodatkowo odpowiednio poprowadzi imprezę. Jakie są plusy tego rozwiązania? W przeciwieństwie do kapeli, DJ oferuje zwykle szerszy repertuar, gdyż nie musi uczyć się grania i śpiewania poszczególnych utworów. Co więcej, jest on jeden, więc koszty jego wynajęcia okażą się zapewne niższe. Fanom muzyki na żywo nie zastąpi on jednak oprawy przygotowanej przez kapelę.

Planujesz wesele w takim miejscu, jak restauracja z kuchnią polską w Warszawie lub w innym mieście i chcesz zagwarantować gościom fantastyczną zabawę? Rozważ wszystkie wady oraz zalety wynajęcia kapeli muzycznej lub DJ’a i dokonaj odpowiedniego wyboru.