Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jesienne ozdoby do domu

ByRedaktor

lis 15, 2021
ozdoby

Jesień za pasem, a ty nadal jej nie czujesz i nie widzisz w swoim domu? Może to wydawać się dziwne, ale miliony osób na całym świecie kocha jesień. Może to być jesień melancholijna, szara i deszczowa, jak również jesień kolorowa, przepełniona ciepłymi kolorami opadających z drzew liści. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy osób i chcesz wprowadzić taki klimat jesieni do swojego domu, mieszkania lub biura, mamy kilka porad.

Ozdoby z dyni

Od kilkunastu lat dynia kojarzy się z jesienią i Halloween. Oczywiście nie trzeba tego święta uznawać ani obchodzić, aby wykorzystać dynię jako ciekawy element wystroju wnętrza. Sama w sobie jest piękna i cieszy oko pomarańczowym, żywym kolorem. Dzięki temu, że można ją znaleźć w różnych rozmiarach, dynie idealnie nadają się do tworzenia różnorodnych kompozycji. Dynię można także wykorzystać jako lampion. W tym celu należy wydrążyć jej środek, a w grubej skórze wycinać dekoracyjne otwory. Do wnętrza dyni wkładamy następnie podgrzewacz, tzw. tea light lub lampkę zasilaną bateriami. Dynie w takiej postaci mogą być dekoracją stosowaną wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku.

Bukiety z suszonych kwiatów i liści

Kwiaty zerwane latem można wysuszyć i stworzyć z nich ciekawe kompozycje, wzbogacone jesiennymi liśćmi. Możliwości jest co niemiara. Idealnie do tego celu nadają się bardzo kolorowe cynie oraz pozostałe kwiaty, które można na wiosnę posiać w ogrodzie. Również o liście nie będzie trudno – wystarczy jeden spacer do lasu lub parku. Decydując się na takie dekoracje z suszonych liści i kwiatów, pamiętajmy o tym, aby trzymać je daleko od źródeł ciepła i ognia.

Dekoracje z kasztanów i żołędzi

W Polsce kasztany spadają z drzew na przełomie września i października. Warto wybrać się samemu lub z dziećmi na ich poszukiwanie, które jest nie lada frajdą. Z takich kasztanów można tworzyć oryginalne dekoracje i figurki. Najprostszy pomysł to wsypanie ich do szklanego, wysokiego naczynia, a na samej ich górze postawienie dużej świeczki. Niewielkim kosztem można wówczas stworzyć nietuzinkową ozdobę. Podobny efekt można uzyskać, zamieniając kasztany na żołędzie lub orzechy włoskie. Zanim je umieścimy w naczyniu szklanym, należy je dokładnie wysuszyć, tak aby nie powstała w nich pleśń.

Tekstylia w ciepłych kolorach

Jesienią wielu z nas lubi sobie uciąć popołudniową drzemkę, szczególnie jeśli na zewnątrz panuje chłód i deszcz. Będzie ona jeszcze przyjemniejsza, jeśli przykryjemy się kolorowym, wzorzystym kocem, a pod głowę podłożymy sobie równie barwną poduszkę. Jeśli chodzi o wybór jesiennych kolorów, to powinny one być odcieniami czerwieni, brązu, żółtego, pomarańczowego, z ewentualnymi dodatkami zieleni i błękitu. Oprócz poduszek i koców można również w mieszkaniu wymienić zasłony na te w nowym kolorze, obrusy i bieżniki na stołach, a nawet chodniki i dywany. Spodobał ci się któryś z naszych pomysłów? Obawiasz się jednak o finanse na ten cel? Pożyczka bez bik może rozwiązać ewentualne problemy, dostarczając gotówki, na co tylko potrzebujesz.

Świece, lampiony

Czy można sobie wyobrazić coś przyjemniejszego niż ciepłe światło bijące ze świec w jesienny bądź zimowy wieczór? Jesienią umieszczanie świeci lampionów w salonie, łazience czy sypialni staje się coraz popularniejsze, To idealne dodatki do niemalże każdego rodzaju wnętrza i stylu. Na rynku dostępne są świece praktycznie w każdym kolorze, dodatkowo możemy dobrać swój ulubiony zapach i surowiec. Coraz częściej spotykamy ręcznie robione świece tworzone z pasją i kreatywnością.