Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Janów Podlaski – co warto zobaczyć?

ByRedakcja

maj 14, 2021
koń

Janów Podlaski ma się czym pochwalić, a wycieczki po tej miejscowości mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Janów Podlaski może zachwycić już samym swym położeniem.

Bliskość granicy z Białorusią sprawia, że panuje tu wyjątkowa atmosfera, z kolei malownicza dolina Bugu czyni okolice Janowa miejscem atrakcyjnym dla miłośników przyrody i wypoczynku na łonie natury. Urlop na terenie Janowa Podlaskiego będzie też ciekawą propozycją dla tych osób, które wolny czas lubią spędzać w otoczeniu ciekawych zabytków. I na ich brak nie można tu narzekać. Jednym z tych obiektów, którym w czasie wycieczki po terenie Janowa z pewnością warto poświęcić swój czas, jest barokowy biskupów łuckich z 1770 roku do dziś zachwyca on swa formą oraz pięknym parkiem krajobrazowym, który rozciąga się wokół tej rezydencji. Janów Podlaski to również tak ciekawy zabytek architektury sakralnej, jakim jest barokowy kościół Świętej Trójcy. Kaplica cmentarna św. Rocha z II połowy XIX stulecia, klasycystyczny kościół św. Jana Chrzciciela – oto kolejne atrakcje, którym warto się tu uważniej przyjrzeć. Dumą tej miejscowości jest jednak Stadnina Koni Janów Podlaski. Założona w 1817 roku, jest najstarszą państwową stadniną koni arabskich w Polsce.

Janów Podlaski cieszy się sporym zainteresowaniem turystów, nic więc dziwnego, że w rejonie tego miasta czeka na gości coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł spędzać czas nie tylko w otoczeniu tutejszych zabytków, ale i na ciekawych wyprawach po okolicy.