Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Jak zadbać o siebie przed i po porodzie?

ByRedaktor

wrz 20, 2022
gabinet

Nie da się ukryć, że podjęcie decyzji o posiadaniu potomstwa zwykle jest odpowiedzialnym krokiem. Młodzi rodzice decydują się bowiem na to, by zmienić całe swoje życie i wydać na świat owoc ich miłości. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że choć panowie zwykle wspierają swoje partnerki przez cały okres ciąży, to jednak panie i ich organizm jest wyraźnie obciążony. Nic więc dziwnego, że kobiety w okresie ciąży stają się drażliwe, zestresowane, a także obawiają się możliwości wystąpienia pewnych powikłań. Niestety rosną one wraz z wiekiem mamy. Dodatkowo nawet jeśli dojdzie do szczęśliwego rozwiązania i na świecie pojawi się zdrowy maluch, wówczas młoda mama dalej nie może pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Pojawiają się problemy natury fizjologicznej, które są typowe dla organizmu wycieńczonego porodem. Wobec tego każda młoda mama zarówno przed rozwiązaniem jak i tuż po nim powinna o siebie zadbać. Jak można to zrobić?

Jak zadbać o siebie mogą przyszłe mamy w okresie ciąży?

Przyszłe mamy, czyli takie, które dopiero co wyczekują swojego malucha na świecie zwykle poświęcają wiele uwagi temu, by dobrze się wyspać, a także zmienić swoje nawyki żywieniowe na te, które powszechnie uznawane są za bardziej zdrowe. Jednocześnie warto zadbać również o siebie “od wewnątrz” na co może pozwolić nam perinatologia Warszawa. Jest to nic innego jak pomoc doświadczonego specjalisty, który otoczy należytą opieką zarówno mamę jak i jej nienarodzonego jeszcze malucha. Jest to szczególnie istotne w przypadku nieco starszych kobiet, które z racji wieku są nieco mocniej narażone na pojawienie się pewnych komplikacji w okresie ciąży. W ten sposób będą one mogły- przy współpracy z lekarzem- doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania.

Jak zadbać o siebie mogą młode mamy po porodzie?

Poród niestety nie rozwiązuje wszystkich problemów z którymi borykały się młode mamy. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i dochodzą do tego jeszcze problemy natury fizjologicznej. Kobiety w okresie połogu niestety, ale mogą zmagać się z problemem nietrzymania moczu, który nie zawsze samodzielnie zostanie rozwiązany. Wobec tego pomocą może być fizjoterapia Warszawa. Oczywiście mowa tu o fizjoterapii w kontekście młodych mam i ich nadwerężonych mięśni dna miednicy. Z pomocą terapeuty szybko i skutecznie młode mamy zapomną o tym uciążliwym problemie i będą mogły wyrzucić do kosza wyroby chłonne. W ten sposób efektywnie zadbają o siebie w niezwykle efektywny sposób także i w okresie poporodowym.