Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Foliowane fronty kuchenne – cechy szczególne

ByRedakcja

wrz 11, 2021
kuchnia

Wśród frontów kuchennych do wyboru mamy naprawdę przeróżne materiały, z których każdy ponadto występuje w paru wersjach. Chociażby takie foliowane fronty kuchenne mogą być tworzone zarówno z klasycznej płyty wiórowej, jak i nowocześniejszej płyty MDF, czyli stosunkowo cienkiej, bo mniej więcej dwucentymetrowej płyty, którą wykonuje się z włókien drzewnych (wcześniej prasowanych).

Przygotowane w ten sposób powierzchnie pokrywa się następnie specjalną folią PVC. Właśnie w ten sposób powstają fronty foliowane. Pomimo tego, że ich proces produkcji na pierwszy rzut oka może wydać się dość skomplikowany, w rzeczywistości łatwo i szybko się go przeprowadza, a to sprawia, że powstałe w jego wyniku meble stają się całkiem tanie. Niska i atrakcyjna cena jest więc jedną z ich podstawowych zalet. Często to ona sprawia, że ludzie decydują się sięgnąć w sklepie właśnie po meble foliowane albo nawet wykonać je na zamówienie. Na pewno są one ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem. Jeżeli bowiem kogoś interesują po prostu jakieś tanie meble kuchenne, rzeczywiście powinien on zainteresować się tymi wykonywanymi z płyt wiórowych bądź MDF, a następnie pokrywanymi foliami PVC.

Zaletą frontów kuchennych foliowanych zawsze będzie schludny i estetyczny wygląd. Powierzchnia frontów przykryta warstwą folii prezentuje się naprawdę świetnie. Zastosowanie dodatkowej zewnętrznej powłoki umożliwia również przejęcie większej kontroli nad ostateczną prezencją mebli – można dopasowywać do nich różnego rodzaju drzwiczki, w tym także i te frezowane bądź nawet nietypowo gięte. Fronty kuchenne foliowane mogą imitować różne naturalne materiały, a przede wszystkim drewno.

Nie zawsze są jednobarwne. Nie muszą mieć też klasycznego najzwyklejszego wykończenia. Bardzo często uzyskuje się na nich matową lub całkowicie błyszczącą powierzchnię. Te subtelne detale sprawiają, że od tych mebli naprawdę trudno odwrócić wzrok i trudno się w nich nie zakochać.