Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Firma Solarco Machinery – czym się zajmuje? Urządzenia

ByRedakcja

gru 28, 2022
Firma Solarco Machinery

Solarco Machinery to czeska firma zajmująca się profesjonalną produkcją boxmakerów. Oferuje ona automatyczne i półautomatyczne urządzenia przeznaczone do produkcji pudeł klapowych oraz wypełnień typu kratownice czy przekładki, z tektury jedno-, dwu- lub trzywarstwowej. Dowiedz się więcej!

Najważniejsze wiadomości o firmie

Firma Solarco Machinery powstała już ponad trzy dekady temu, w połowie 1991 r. Od 2017 r. ma ona swoją siedzibę w miejscowości Kolin, w niedawno wybudowanej fabryce, w Strefie Przemysłowej Ovcary. Zlokalizowana jest ona 1,5 godziny od lotniska w Pradze. W siedzibie mieszczą się działy związane z administracją i montażem, jak również i z samą produkcją. Dzięki przemyślanej architekturze budynku udało się firmie uzyskać wiele korzyści, związanych z wydajniejszą logistyką, większymi możliwościami magazynowania czy też łatwiejszym załadunkiem gotowych wyrobów. Pozwoliło to również uzyskać większy potencjał produkcyjny. Co więcej, w tym samym miejscu znajduje się również przestronny showroom, który pozwala zaprezentować cały asortyment potencjalnym klientom.

Urządzenia Solarco Machinery

Boxmakery Solarco Machinery doskonale sprawdzają się przy krótkich oraz średnich nakładach. Z powodzeniem korzystają z nich małe i średnie zakłady, ale  i wspaniale urządzenia te uzupełniają parki maszyn również i w większych przedsiębiorstwach. Boxmakery wyróżniają się budową modułową, co oznacza, że wyposażone są w automatyczny system nakładania i wykładania. Co więcej, pozwalają one na wykonanie nadruku  fleksograficznego na pudłach. Wybrane modele posiadają również dodatkowe sekcje sztancujące, w których można zastosować jeden lub kilka wykrojników. Wszystkie maszyny mogą pochwalić się europejskim certyfikatem CE. Przy sprzedaży każdego modelu firma zapewnia odpowiednie szkolenie operatorskie oraz serwisowe.

Firma Solarco Machinery

Boxmakery Solarco Machinery dostępne są obecnie w formie trzech linii: Boxmatic, Easymatic  oraz Ecomatic. Urządzenia Boxmatic to obecnie najbardziej uniwersalne boxmakery na rynku. A jakie są najpopularniejsze modele stworzone przez czeską firmę? Oto one.

  • Boxmatic 18/23/25 DDCFM-DD – linia produkcyjna wyposażona w automatyczny podajnik arkuszy tektury z palety. Posiada również stół wykładający, na którym automatycznie układane są gotowe pudła z multiprodukcji. Pozwala także składować odpady (również w sposób automatyczny). Jest to linia, która umożliwia elastyczną produkcją opakowań, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem.
  • Easymatic 18/23 – niezwykle uniwersalna maszyna, która pozwala na produkcję pudeł klapowych w cyklu półautomatycznym. Klienci doceniają zwłaszcza możliwość obróbki ciężkich tektur do gramatury 1200 gsm, ale też dużą wydajność, dokładność oraz doskonałą precyzję.
  • Ecomatic 18/23/28 – to maszyna półautomatyczna, stanowiąca ekonomiczne rozwiązanie do produkcji pudeł klapowych. Pozwala je wytworzyć z tektury falistej zwykłej: jedno- oraz dwuwarstwowej. Co więcej, umożliwia również tworzenie przegród i otworów na dłonie.

Boxmakery Solarco w Emergraf

Planujesz zakup wysokiej klasy boxmakerów? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. W Emergraf oferujemy kilka urządzeń Solarco, m.in. te, które opisaliśmy powyżej. Z pewnością posłużą Ci one w świetnym stanie przez wiele lat. Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady? Jeśli tak, skontaktuj się z nami!