Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Zegarki Citizen męskie – nowoczesne technologie i modny design

ByRedaktor

maj 29, 2022
zegarek

Citizen to jedna z najważniejszych japońskich firm zegarmistrzowskich, ceniona na całym świecie. Dla producentów szwajcarskich jest poważną konkurencją ze względu na precyzję, jakość wykonania, wytrzymałość, stylistykę oraz opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych technologii. Citizen jest ponadto największym na świecie producentem mechanizmów i części do zegarków.

Zegarki Citizen – różnorodność modeli

Citizen to również szeroki wybór różnych kolekcji zegarków. Dzięki temu każdy mężczyzna znajdzie czasomierz odpowiadający konkretnym potrzebom i wpisujący się w jego styl i estetykę. W ofercie są m.in. klasyczne eleganckie zegarki, niezwykle wytrzymałe modele wykonane z tytanu, sportowe zegarki szczelne do 200 m, na praktycznym, gumowym pasku, eleganckie zegarki na bransolecie ze stali szlachetnej i wiele innych. Poniżej znajdziesz kilka wyjątkowych czasomierzy męskich japońskiej produkcji.

Zegarek Citizen męski – polecane modele

Zegarek Citizen męski – Super Titanium Eco-Drive BM7360-82M. Ten model to doskonały przykład uniwersalnego i klasycznego czasomierza. Cechuje go stonowana stylistyka, dzięki czemu można nosić go zawsze. Jest wyposażony m.in. w funkcję datownika z możliwością odczytania dnia tygodnia, odporną kopertę oraz bransoletę z tytanu oraz niezwykły cyferblat w niebieskim odcieniu. Posiada też autorski mechanizm Eco-Drive zasilany energią słoneczną, a dodatkowo zapewnia wodoszczelność 100 m.

Zegarek Citizen Promaster BN0200-81E. Zegarki Citizen z serii Promaster korzystają z opcji synchronizacji wskazania czasu za pomocą fal radiowych. Odbywa się to na podstawie sygnałów z atomowych zegarów wzorcowych – zaletą tego rozwiązania jest największa precyzja. Model Promaster BN0200-81E posiada też datownik oraz stalową bransoletę.

Dodajmy, że seria ta pojawiła się na rynku w 1989 roku jako profesjonalne zegarki sportowe. Wyróżnia je wspomniany pomiar czasu, ale też ponadprzeciętna wytrzymałość i funkcjonalność.

Zegarek męski Citizen Classic Chronograph AN8174-58E. Ostatni prezentowany przez nas model to symbol klasyki i elegancji. Posiada mechanizm kwarcowy, stalową bransoletę z zapięciem motylkowym, kopertę 42 mm, dodatkowe funkcje (datę, chronograf i dni tygodnia), czarną tarczę z analogowymi wskazówkami oraz szkło mineralne o dużej wytrzymałości i odporności na pęknięcia. Jego zaletą jest bardzo wysoka dokładność pomiaru. To niezwykle elegancki model, ale widoczny jest też sportowy charakter, dlatego trafi w gust zwolenników obu stylistyk.