Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Walory kosmetyczne błota z Morza Martwego

ByRedaktor

lis 24, 2021
maseczka

Morze Martwe jest obszarem wodnym położonym na terenie Azji. To właśnie stamtąd pozyskiwane są składniki o niezwykłych walorach kosmetycznych. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na pielęgnację skóry m.in. za pomocą błota z Morza Martwego. Jakie są jego walory?

Błoto z Morza Martwego – informacje ogólne

O błocie z Morza Martwego mówi się od dawna – składnik ten znany jest przecież od wieków, choć jego popularność zdecydowanie wzrosła w ostatnich kilku latach. Jako kosmetyk bardzo powszechnie stosowany jest we wszelkich gabinetach kosmetycznych i salonach SPA, a coraz częściej również przez osoby prywatne, które regularnie używają produktu w warunkach domowych. Ciemnoszare błoto z Morza Martwego zawiera bowiem mnóstwo minerałów (m.in. wapń, jod, żelazo, potas i magnez), których działanie ma pozytywny wpływ na twarz, ciało i włosy.

Walory błota z Morza Martwego

Błoto z Morza Martwego posiada liczne właściwości kosmetyczne. Składnik ten w zaskakująco pozytywny sposób oddziałuje na ludzkie ciało, poprawiając kondycję skóry i włosów. Błoto pozwala pozbyć się toksyn, odtruwając tym samym organizm z rozmaitych zanieczyszczeń. Dzięki jego regularnemu stosowaniu skóra staje się bardziej promienna, odprężona, jędrniejsza, pozbawiona zmarszczek lub cellulitu. Ponadto przebarwienia stają się mniej widoczne, a pory ulegają zwężeniu. Błoto z Morza martwego redukuje również sebum, a przy tym doskonale nawilża i odżywia skórę, pomagając w leczeniu chorób dermatologicznych. Produkt stosowany na włosy wyraźnie je wzmacnia, przez co są pełne blasku i zdecydowanie mniej wypadają.

Oprócz walorów kosmetycznych błoto z Morza Martwego wykazuje również właściwości zdrowotne. Wpływa m.in. na przyspieszenie metabolizmu, co przekłada się na zapobieganie nadwadze i otyłości. Produkt pobudza również krążenie, rozluźnia mięśnie, leczy stany zapalne i minimalizuje dolegliwości bólowe wynikające z reumatyzmu lub urazu.

Popularne kosmetyki z Morza Martwego

Błoto można zakupić jako samodzielny produkt o wybranej pojemności. Wówczas służy do nakładania jak maseczka na skórę lub włosy. Bardzo popularne są również gotowe kosmetyki z Morza Martwego, zawierające błoto. Można tu wymienić doskonale wzmacniające i oczyszczające szampony, odżywki i maski do włosów, mydła mineralne, peelingi, sorbety, balsamy do ciała oraz produkty do intensywnej pielęgnacji stóp i dłoni. Bardzo lubiane kosmetyki z Morza Martwego to również rozmaite kremy o działaniu odżywczym, nawilżającym czy przeciwzmarszczkowym. Wiele produktów dedykowanych jest osobom z problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca, AZS, grzybica i trądzik. Sklepy oferujące kosmetyki z Morza Martwego mają w sprzedaży również naturalną sól oraz płyny do kąpieli i żele pod prysznic, które nie zawierają parabenów. Nie brak też olejków do opalania lub masażu.