Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Przegląd eleganckich ubrań, które powinien mieć w szafie każdy mężczyzna

ByRedaktor

sty 20, 2022
ubrania

W każdej męskiej szafie powinny znaleźć się określone ubrania, dzięki którym możliwe będzie szybkie stworzenie stylizacji na wiele różnych okazji – również tych bardziej wymagających. Jakich ubrań nie powinno zabraknąć w żadnej szafie?

Garnitur męski – na wiele okazji

Absolutną podstawą każdej męskiej szafy jest garnitur. Można założyć go do pracy, na rodzinną uroczystość czy na rozmowę kwalifikacyjną. To zdecydowanie element garderoby, który powinien zawisnąć w każdej męskiej szafie. Choć dobry jakościowo męski garnitur jest dość kosztowny, na szczęście nie trzeba kupować wielu. W zupełności wystarczy jeden czy dwa garnitury, które posłużą przy wielu okazjach.

Koszula na co dzień i nie tylko

Kolejnym elementem stroju, którego nie może zabraknąć w szafie, są koszule męskie. Tak jest, w liczbie mnogiej: to jeden z nielicznych elementów garderoby, które sprawdzą się przy zdecydowanie większej ilości sytuacji niż jedna. Męską koszulę można połączyć z garniturem, tworząc wyjątkowo elegancki strój, jednak można dołączyć ją również do jeansów czy chinosów, przygotowując strój nieco casualowy, ale mimo wszystko elegancki.

Co więcej, jeśli chodzi o męskie koszule, można pozwolić sobie na nieco szaleństwa. Obecnie odchodzi się od noszenia tylko i wyłącznie jednolitych koszul czy tego elementu odzieży z prostymi, acz nieco nudnymi wzorkami. W sklepach można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju koszul męskich w ciekawych wariantach kolorystycznych, a także z przykuwającymi uwagę wzorami. 

Eleganckie dodatki męskie

Choć dodatki trudno nazwać pełnowymiarowym elementem garderoby, z pewnością nie może ich zabraknąć w żadnej męskiej garderobie. To elementy, które nawet z pozornie prostego, nie do końca eleganckiego stroju mogą stworzyć stylizację na różne okazje. Przykładowo, krawat bądź mucha połączone z prostą, męską koszulą pozwolą na uzyskanie stylowego outfitu o nieco bardziej eleganckim charakterze. To świetne rozwiązanie do pracy, a także na randkę czy rodzinne spotkanie.

Także męski pasek jest tym elementem garderoby, który powinien znaleźć się w absolutnie każdej szafie. Dzięki niemu można cieszyć się niepowtarzalnym wyglądem, ale również ogromną wygodą: pasek pomoże bowiem utrzymać w miejscu nieco zbyt luźne spodnie.

Marynarka męska

Męska marynarka to kolejny element garderoby, dzięki któremu można stworzyć wiele ciekawych stylizacji. To rozwiązanie pośrednie pomiędzy garniturem a zupełnym brakiem eleganckiego stroju: marynarkę można bowiem połączyć z koszulą i materiałowymi spodniami, bez konieczności zakładania wyżej wspomnianego garnituru. Takie rozwiązanie jest idealne m.in. na służbowe spotkanie czy rodzinną imprezę z okazji urodzin. Pozwoli cieszyć się eleganckim wyglądem, ale jednocześnie nie okaże się być nazbyt “strojnym” rodzajem odzieży.

Dzięki powyższym elementom garderoby można stworzyć wiele stylizacji o mniej lub bardziej eleganckim charakterze. Możliwość ich dość swobodnego łączenia między sobą daje wiele opcji podczas wybierania stroju.