Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Kokardki do pakowania prezentów – kreatywny sposób na ozdobienie upominków

ByRedakcja

lut 21, 2023
kokardki

Kiedy zbliża się okres świąteczny, urodziny czy inne okazje do obdarowywania bliskich, wielu z nas zastanawia się, jak zrobić nasze prezenty wyjątkowe i niezapomniane. Jednym z najlepszych sposobów na dodanie efektu “wow” do opakowania prezentów są piękne kokardki. Kokardki to nie tylko ozdoba, ale też element, który podkreśla estetykę i elegancję prezentu. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na kreatywne wykorzystanie kokardek do pakowania prezentów.

Klasyczne kokardki do pakowania prezentów

Kokardki w klasycznym stylu nigdy nie wychodzą z mody. Aby stworzyć piękną kokardkę, potrzebujesz tylko kilku kawałków taśmy ozdobnej i nożyczek. Pasek taśmy należy złożyć w trójkąt, a następnie złożyć na pół, tak aby powstał trójkąt o mniejszym rozmiarze. Krawędzie trójkąta należy delikatnie przyciąć nożyczkami w kształt ozdobnych fal czy wycinanek. Następnie należy rozwinąć trójkąt i zacząć go składać w harmonijkę, tworząc pośrodku małą falbankę. Na końcu wystarczy tylko przewiązać środek kokardki taśmą i delikatnie uformować. Wiele ciekawych ofert kokardek do pakowania prezentów, możesz znaleźć w sklepie https://kucmar.pl/pol_m_DIY_Kokardki-i-kokardy-982.html.

Kokardki z papierowych serwetek

Jeśli chcesz stworzyć kokardki, ale nie masz pod ręką taśmy ozdobnej, spróbuj wykorzystać zwykłe papierowe serwetki. Wystarczy kilka kolorowych serwetek, klej, nożyczki i trochę cierpliwości. Serwetki należy złożyć na pół kilka razy, tak aby powstał długi pasek. Następnie trzeba przeciąć go na pół i zacząć go składać w harmonijkę, a na środku umieścić klej. Kiedy cały pasek zostanie złożony, należy go przeciąć na połowie, a następnie przeciąć każdą połowę na skos. Ostatecznie należy rozłożyć harmonijkę i uformować kokardkę.

Kokardki z tasiemek satynowych

Jeśli chcesz stworzyć kokardki o eleganckim i luksusowym wyglądzie, wykorzystaj tasiemki satynowe. Tasiemki te są miękkie i delikatne, a jednocześnie dają wiele możliwości w tworzeniu oryginalnych kokardek. Możesz wykorzystać różne szerokości tasiemek i połączyć je w ciekawe wzory. Wystarczy przewiązać tasiemkę wokół opakowania prezentu, a następnie zawiązać kokardkę, układając ją w taki sposób, aby tworzyła interesujący kształt. Możesz też połączyć tasiemki w taki sposób, aby tworzyły kilka warstw, co dodatkowo podkreśli elegancję prezentu.