Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Dlaczego biopsję piersi warto wykonać w profesjonalnym punkcie?

ByRedakcja

mar 11, 2023

Dostałaś skierowanie na biopsję piersi? Nie wiesz, gdzie ją wykonać? Koleżanka poleciła Ci, byś zdecydowała się na profesjonalny punkt? Nie wiesz, dlaczego to takie ważne? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie się z nim zapoznaj!

Czym jest biopsja piersi?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od określenia, co skrywa się pod pojęciem biopsji piersi. O czym dokładnie mowa? Czym jest biopsja piersi? To najprościej mówiąc nowoczesne badanie diagnostyczne, które pozwala ustalić, z jakimi zmianami w piersiach ma się do czynienia. Tego typu badania zalecane są zwykle kobietom, które zauważą podczas samobadania powiększone węzły chłonne, jakieś narośle w piersiach, czy nawet guzki. Oczywiście biopsja piersi warszawa może być również zalecana wtedy, gdy to lekarz zauważy jakieś nieprawidłowości w czasie wizyty lub zostaną one stwierdzone po mammografii. Samo badanie przebiega sprawnie i bezproblemowo. Polega na pobraniu wycinka tkanki, a następnie jej dalszych oględzin. Dzięki temu fachowcy są w stanie stwierdzić, czy powstała zmiana jest łagodna, czy też doszło do rozwoju nowotworu.

Dlaczego biopsja piersi powinna być wykonana w profesjonalnym gabinecie?

Bardzo często mówi się, że biopsja piersi nie jest ryzykowanym badaniem. Dlatego na pierwszy rzut oka można uznać, że nie ma większego znaczenia, gdzie ją wykonamy. Jednak pamiętajmy, że przez nieodpowiedni wybór możemy narazić się na niebezpieczeństwo, a czasami na powikłania po biopsji piersi. Tego na pewno byśmy nie chciały. Dlatego, zamiast stawiać na przypadkowe gabinety, lepiej skupić się na tych najlepszych. Poznamy je po pewnym stażu na rynku, czy doświadczeniu w

wykonywaniu tego typu zabiegów. Co więcej, to właśnie profesjonalne gabinety dokładają starań, by świadczyć najwyższą jakość usług, więc w swoim zespole mają tylko wykwalifikowane osoby, które posiadają szeroką wiedzę oraz umiejętności. Takie wsparcie nam się przyda, więc gdy zostaniemy skierowane na biopsję piersi, to zawsze należy brać pod uwagę profesjonalne gabinety.