Mediant.pl

Informacje, Porady, Opinie

Czy cena świadczy o jakości domeny?

ByRedakcja

lut 15, 2022
tanie domeny

Każdy z nas zakładając swoją stronę internetową, bądź decydując się na otwarcie sklepu internetowego, stawał już na początku przed sporymi kosztami dodatkowymi. Hosting czy domena to najważniejsze elementy, które pomagają, a w zasadzie nawet umożliwiają stworzenie witryny, więc z pewnością trzeba się w nie zaopatrzyć. Domena jest swoistym “domem” dla strony internetowej, a na rynku można znaleźć zarówno te, które cenią się niezwykle wysoko, a także te, które są bardziej przystępniejsze dla naszego portfela. Niemniej jednak czy to rzeczywiście cena świadczy o jakości domeny?

Cena domeny a jej wpływ na ruch na stronie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą trzeba sobie uświadomić przed zakupem domeny jest fakt, że jej cena nie ma żadnego wpływu na ruch generowany przez naszą stronę. Często niedoświadczeni użytkownicy poszukują najdroższych domen i uważają je za klucz do sukcesywnego rozwoju swojej działalności. Nic bardziej mylnego! Tanie domeny działają na takiej samej zasadzie jak te droższe i również nie mają one wpływu na to, jaki ruch generuje nasza witryna. Domena ma przede wszystkim wskazywać na rodzaj działalności jaki prowadzimy, tak by użytkownicy i ewentualnie potencjalni klienci nie mieli co do tego najmniejszych wątpliwości. Tak więc tanie domeny, działają dokładnie w taki sam sposób, a jednocześnie nie musimy za nie przepłacać.

Rejestracja taniej domeny

Każda domena musi być zarejestrowana. Wielu użytkowników twierdzi, że rejestracja drogiej domeny jest procesem niezwykle szybkim i prostym. Okazuje się, że tanie domeny dokładnie w ten sam sposób można zrejestrować i proces ten również nie będzie sprawiał większych problemów. Wystarczy jedynie wpisać dany adres w wyszukiwarkę i sprawdzić, czy nie jest on już zajęty, a następnie opłacić zamówienie. Tanie domeny w niczym nie różnią się od droższych odpowiedników, a po co przepłacać od razu na samym początku swojej działalności?

Marka i jej rozpoznawalność a tania domena

Warto wiedzieć, że na markę i jej rozpoznawalność w sieci wcale nie wpływa cena danej domeny. Przede wszystkim, jako że jest to swoisty adres witryny, musi on zostać świetnie skomponowany i dobrze przemyślany. Ważne jest więc by w sprytny i subtelny sposób połączyć nazwę działalności z nazwą domeny, a będzie to swoistą gwarancją sukcesu. Tanie domeny dają takie same możliwości co ich droższe odpowiedniki, a dodatkowe możemy dzięki nim sporo zaoszczędzić. W efekcie zmniejszą się także ogólne koszty związane z prowadzeniem strony internetowej.